| Thatsnotmyname a întrebat:

Hello!
Am și eu o întrebare: cum se poate curăța sulful de pe argint? Am un lănțișor și un inel, am intrat în apă cu sulf și mi s-au înnegrit.
Vă rog, spuneți-mi o metodă încercată de voi, în cazul în care ați avut aceeași problemă.
Help?! big grin

Răspuns Câştigător
| SkyHigh a răspuns:

Încearcă să le pui în oţet sau spirt medicinal, ar trebui să se rezolve problema. Dacă nu, ia o periuţă (de dinţi) şi înmuiată în oţet/spirt medicinal, cu care să dai de câteva ori pe ele, asta în caz că nu trece doar dacă le laşi ceva timp acolo.

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Spala-le cu pasta de dinti

| adryana_6040 a răspuns:

Eu asa imi curat argintul, scrum de tigara amestecat cu pasta de dinti freci cu periuta si apoi spalal cu otet.

| Inawroldsen a răspuns:

Freacă cu periuta lănțișorul de argint și cu pasta de dinti! Eu mereu fac asta și se fac ca noi?