| dyutzascumpikiii a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutor.
Sunt multe de spus, dar am sa spun pe scurt.
Mai de mult m-am indragostit de un baiat ii zic,, R", era afemeiat si am fost la ziele unei comunitati si atunci m-a sarutat si a doua zi era cu alta, era afemeiat. Si nu am mai vorbit, iar peste un timp iar a aparut si i-am mai dat o sansa, dar nici atunci nu a meritat. Si peste 3 luni i-am mai dat o sansa nici atunci nu merita. Si dupa a mai fost cu una insa nu mi-a zis ca vrea sa ne despartim, si dupa a mai trecut o luna si m-a cautat iar si am mai vorbit, dar nu sa fim impreuna.
Inca il mai iubesc.
Dar de doua luni a aparut un baiat in viata mea si ii zic,, B" si se poarta foarte dragut cu mine, insa nu-l iubesc, suntem la distanta si nu ne-am vazut deloc, insa el e de parere ca atunci cand doua persoane fac dragoste se apropie si fizic si sufletesc, insa i-am zis ca numai peste 8 luni sunt dispusa si a zis ca e prea mult 8 luni, dar nu o sa ma oblige, insa era sa ne despartim de 3 ori insa am incercat eu sa fac sa ne impacam eu il sunam mereu si zice ca tine foarte mult, dar atunci cand aduce in discutie vorba despre a face dragoste eu mereu evitam si s-a suparat si m-a intrebat ce sa-mi faca sa nu mai fiu asa timida si la un momentdat imi da mesaj: de acum sa nu ma mai cauti, vb cu cine vrei " asta a zis pentru ca eram rusinoasa cand aducea in discutie acest subiect. si apoi l-am sunat sa ne impcam. lucra si poate sa vina sa ne vedem, dar acum cum e 48 de ore liber ar putea, dar autobuz nu circula pe ruta lui si ce sa fac? B a avut 2 relatii serioase si a zis ca vrea o relatie serioasa cu mine si ca vrea sa ma prezinte parintiolr lui, insa daca nu ne putem vedea cum?
si ca aduce in discutie vb de a face dragoste doar dupa 1 jumate.
Si acum R a reaparut iar in viata mea si se poarta ca niciodata cu mine, mai vrea o sansa si zice ca s-a schimbat acum si atunci cand i-am zis ca am pe altcineva s-a intreistat, dar o zis ca nu renunta.
ce sa fac? il iubesc pe R, dar nu vreau sa-l ranesc pe B.
ce as putea face? R e aproape de mine, dar B e foarte departe, stiu ca distanta nu conteaza
help
dau funda
multumesc

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Cam tarziu iti raspund. B nu e serios, vrea doar sex. Da-I frumusel papucii. Alege-l pe R. Si sa stii ca distanta conteaza mai mult decat crezi.