| andreutza99 a întrebat:

Am nevoie de ajutor... un baiat de la mine din clasa ma ia de mana ma imbratiseaza si ma place:d eu nu il plac dar tin la el foarte mult nu as vrea sa ii spun ca nu il plac dar mie inca imi place de fostul prieten si el ii zice ca sunt cu el si chestii din astea nu vreau sa incep sa se certe fostul meu prieten cu colegu meu. ce sa fac plss dau funda la restul vot un raspuns urgent plsss

Răspuns Câştigător
| Kitty77 a răspuns:

Eu as crede sa-i zici adevarul! Nu e sfarsitul lumii daca faci ceva care sa-l afecteze. Poti sa-i explici ca mai are timp ...are toata viata inainte! Nu esti tu singura fata din lume. Incearca sa-l faci sa inteleaga. Asta este daca tii la el dar edevarul este important deoarece il vei rani mai mult atunci cand afla sau vede ca esti cu cineva. Stiu ca este greau dar sper sa reusesti sa-l faci sa inteleaga ce simti.

Sper ca te-am ajutat! fundita?

1 răspuns:
| MiQutsa a răspuns:

Ia`l peste picior, poti sa-i spui dar cu ton glumets''sa te lase in pace''... spune-i si tu adevarul dar pe tonuri glumete. poate o sa inteleaga, daca nu, atunci spune-i ceva de tipul ''noi doar suntem prieteni?'' sau in general spun`i ca ai pe altcineva big grin )))