| Udds a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Am aplicat pentru voluntariat pentru un concurs și am nevoie de mai multe activități și jocuri pe care pot sa pun copiii sa le facă. Ei au vârste intre 8-12 ani. Chiar nu știu ce jocuri sa organizez ca sa le placa. Poate puteți sa îmi spuneți voi ceva ce va jucați la școală când erați de vârstă aceea. Mulțumesc!

1 răspuns:
| drogh a răspuns:

Poţi să faci:
-un concurs de artă, adică îi pui să deseneze şi apoi să picteze ceva, pe o anumită temă (de exemplu un peisaj de toamnă), iar cele mai reuşite capodopere vor fi premiate (aici te gândeşti tu la ce le poţi oferi- poate nişte medalii făcute din origami sau dulciuri, etc).
-un concurs de mimă, adică scrii pe nişte bileţele ce ar trebui ei să imite şi cine ghiceşte cele mai multe scene, câştigă.