| alezander12 a întrebat:

Am si eu o mica problema.Trebuie pe 1 iunie sa organizez ceva la scoala pentru copii.Daca puteti sa-mi spuneti ceva jocuri interesante pentru copii sau ceva de genu(ceva distractiv)! Multumesc... Funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| Maruuu a răspuns:

Niste cantecele dragute, gen karaoke pentru copii. Portocalele(fiecare copil isi alege un numar, treci toate numerele pe tabla si jocul incepe asa:As manca x portocale. Si copilul care are numarul x spunebig grinece x si nu y? Si tot asa. Copilul care raspunde prea tarziu sau spune un numar care a iesit din joc iese si el din joc. Ultimii 2 sunt castigatori), sa incercati o activitate de gatit(gen bombite, nu necesita foc, cutite si alte obiecte care pot ranii, sa invete copii un dans nou, coregrafia si muzica o alegi tu). Sper ca te-am ajutat! :*