| cjâu a întrebat:

Bună! Am nevoie de ajutor urgent! Am un grup de prieteni din clasă format de către două prietene, eu și prietena mea cea mai bună (pe care o cunosc de 8 ani). Mama prietenei mele a murit și mâine e înmormântarea de la ora 13:00. Nasol e că mâine avem și test la geometrie între ora 12:10 și ora 13:00, ceea ce ar însemna să întârzii. A spus că în cazul în care nu vom participa la test, ne va asculta la tablă. Este ascultarea la tablă mai ușoară decât testul în sine? De asemenea și celelalte două fete se duc. Ce să fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu mama ta, ca ea trebuie sa decida ce anume trebuie sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultarea la tabla poate fi uneori mai usoara decat testul scris dar nu e o regula deoarece intrebarile din test ti le poate adresa si la tabla.

Daca esti stapana pe materie si crezi ca te-ai descurca la ascultarea la tabla, atunci poti lipsi maine, doar e pentru o cauza nobila, zic eu.