| IoanaXxxxx a întrebat:

Hei. Ajutati-ma va rog.
Maine ma asculta la geometrie la tabla pentru ca nu am dat un test. Problema e urmatoarea:Sunt bota la geometrie si niciodata nu am facut o demonstratie completa sau ceva, maine e prima oara. Am invatat azi toate teoremele si definitiile dar NU STIU cu ce sa incep sa rezolv o problema.Imi spuneti care sunt pasii, gen?sad

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca tu n-ai priceput tot anul nimic la geometrie stand in clasa cu profesorul in fata, crezi ca vei invata din 2-3 raspunsuri primite pe TPU? Cred ca pentru maine te poti resemna; o sa raspunzi ce ai inteles pana acum; la vara te gandesti serios sa te apuci de geometrie si vei recupera cu siguranta.O sa-ti placa geometria cand o iei de la inceput, sunt sigura de asta.Numai bine, draguta domnisoara.happy