| andyy_3059 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru... am la matematica de facut un exercitiu pe care nu prea stiu sa-l fac, as fii foarte recunoscator daca imi puteti explica. big hug
Exercitiul suna cam asa: "Se considera functia f:R* ->; f(x)= 1love struck.
Sa se calculeze suma: S= f(f(-10)) + f(f(-9))+...+f(f(-1)) + f(f(0))+...+f(f(9)) + f(f(10)).
Cum am mai spus, as fii foarte recunoscator daca ati putea sa-mi explicati. Astept raspunsurile voastre!

2 răspunsuri:
| andyy_3059 explică:

F(x)=1 : X *

| ProfDeMate a răspuns:

Scrie-l te rog intr-un fisier.doc sau.docx si trimite-mi-l pe adresa mate. didactic@yahoo.com.
Astept fisierul,
Prof De Mate