| CatalinaR a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi/idei despre ce ar putea contine un discurs pentru sfarsitul clasei a-XII-a, trebuie sa il prezint insa nu stiu despre ce sa scriu.si trebuie sa il prezint la cursul festiv in fata tuturor colegilor de promotie.Va rog frumos sa ma ajutati!

1 răspuns:
| chico_2212 a răspuns:

Buna Catalina,... discursul poate incepe cu salutari din partea ta colegilor si tuturor profesorilor,o trecere in revista(sumara) a primilor pasi cind ati inceput un nou drum impreuna la liceu,multumiri aduse profesorilor(indiferent daca au fost buni sau rai),multumiri aduse liceului pe profilul pe care ati fost incadrati(vezi multumiri faptului ca ati descins in viata datotrita seriozitatii colectivului,profesorilor,activitatilor...), si in ultimul cuvant sa arati tuturor ca nu vrei sa va desparti-ti definitiv si ca ve-ti continua o relatie de prietenie si colaborare cu toti colegii si cadrele care v-au ajutat sa pasiti in viitorul de maine, bafta