| anonymous6 a întrebat:

As avea nevoie de niste modele de discurs pentru cursul festiv de clasa a XII-a, de la sfarsitul anului. Mentionez ca sunt sefa clasei si as avea nevoie de ceva dragut.
Va multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă nu ai fi menționat că ești șefa clasei cred că ai făcut mai bine.
Dacă o șefă de clasă nu este în stare să conceapă un astfel de text, ce pretenții s-ar mai putea avea la ultimul dintre școlarii clasei tale?
Cînd veți ajunge să nu mai fiți nevoiți să tot cereți mereu ajutor?

| anonymous6 explică (pentru corolav):

Stii ceva? raised eyebrows nu esti nevoit sa raspunzi la asta... in primul rand nu e vorba ca n-as fi in stare sa scriu un amarat de discurs, doar ca as fi avut nevoie de cateva idei. Asa ca stai linistit, imi fac si singura! Se pare ca W? _Larii_1996 a inteles ideeahappy

| corolav a răspuns (pentru anonymous6):

Dacă e vorba de un amărît de discurs, de ce tocmai pe tine a căzut „măgăreața" să te căznești cu o asemenea înjositoare activitate?

| anonymous6 explică (pentru corolav):

Ca sa-ntrebi tu!winking

| anonymous6 explică (pentru corolav):

Ca sa se mire prostii... sper ca intelegi ce vreau sa spun.

| corolav a răspuns:

Pentru anonymous 6
M-ai convins. A răbufnit geniul din tine.
Hai, pa!

| Wă_Larii_1996 a răspuns:

Discursul trebuie spus din inima, nu copiat!
Poti sa spui ca pentru tine anii de liceu au fost foarte speciali, ai trait clipe de neuitat, ai cunoscut persoane speciale etc.:*