| DeeaD1 a întrebat:

Am nevoie de niste site-uri sau sfaturi despre ce costum sa imi confectionez de Halloween( sa fie foarte usor) si despre ce machiaj sa imi fac(tot usor sa fie fiindca nu prea le am cu machiajul).Nu vreau sa ma costumez in ceva anume...sa fie ceva in care culoarea predominanta sa fie negru.

1 răspuns:
| HelloWorld00 a răspuns:

Poti sa te costumezi in zombie... poarta niste pantaloni foarte rupti sau niste pantaloni militaresti, un top negru, niste ghete mari(ca cele de vanatoare). Fa-ti parul cret, piaptana-l bine si apoi da-i cu fixativ. Pe fata sa folosesti negru, verde si violet. Coloreaza marginea ochiului cu mult negru si sa-ti intuneci mult marginile fetei.Cu negru si verde sa iti faci riduri multe in jurul ochilor si a gurii. poti folosi si sange fals. Succes!