| Anaica123455 a întrebat:

BUNA, am nevoie de un sfat. Am foarte multi HATERI, acesti HATERI imi spun ca nu am voce si ca eu cant naspa. Pentru asta am cantat la balul bobocilor si am primit multe aplauze. Vreau un sfat de la voi. Sa ma las de cantat? Sau sa fiu puternica si sa lupt in continuare?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Cantatul este un domeniu in care, de obicei, cand nu e... nu e. Daca nu te-ai nascut cu o chemare, un talent, nu prea se poate sa urmezi o cariera in muzica. Dar, inainte de a renunta, trebuie sa incerci tot, ca sa nu poti regreta nimic. In cazul tau, probabil ca acei "hateri" sunt "prieteni", dar mi-e greu sa-i numesc asa, sau colegi. Ei bine, nu consider ca sunt opinii de luat in considerare. Cel mai bine ar fi sa iei legatura cu profesori de canto, sa te asculte si sa-ti spuna daca are rost. Nu doar cu unul, ci cu mai multi! Familia e subiectiva, iar colegii rai. Cere o parere obiectiva si profesionista, de la experti. Nu te lasa sub nicio forma pana nu ai incercat tot!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Si de unde vrei sa ghicim noi daca ai sau nu voce ca sa-ti dam sfaturi? Aplauze pot sa fie si din politete ca sa nu te simti prost, nu e un criteriu dupa care sa-ti dai seama ca esti sau nu buna.