| adela17 a întrebat:

am nevoie de un sfat. am fost cu nu baiat, l-am iubit si ink il iubesc enorm, si el spunea ca ma iubeste, vorbeam la telefon uneori chiar pana la 2 noaptea. dar acum visul frumos s-a terminat, prieteni lui sau bagat prea mult, mie imi spuneau ca nu m-a iubit niciodata, ca vrea doar sa isi bata joc de mine, lui ii spuneau tot lucruri urate despre mine, si el a decis ca e mai bine sa ne despartim, dupa o saptamana am vorbit deschis si mi-a spus ca regreta ca sa luat dupa gura lumii dar cand l-am intrebat daca ne impacam mi-a spus ca poate vreodata ne vom impaca. a trecut o luna de atunci dar n-a fost o zi in care sa nu ma gandesc la el nici o seara in care sa nu plang... nu stiu ce sa fac, sfatuitima va rog sad

Răspuns Câştigător
| candycarrie a răspuns:

Daca baiatul acela te iubeste e necesar sa treaca peste parerile prietenilor lui. da, anturajul poate avea un efect puternic asupra cuiva, dar daca anturajul te face sa iei o decizie decisiva nu mai e ok. spui ca baiatul si'a dat seama ca a gresit dar totusi nu s-a impacat cu tine.asta demonstreaza din nou ca e las si ii pasa prea mult de parerea prietenilor lui.Gandeste'te ca ce e al tau e pus deoparte si viata cine stie ce iti rezerva, continua'ti viata si daca el se va intoarce te va instiinta ...si daca il vei mai iubi te vei intoarce la el, daca nu, el a pierdut.>big grin

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu te mai gandi la o impacare. Daca e sa realizeze ca a gresit iti spun ca te va cauta si iti va demonstra ca te iubeste cu adevarat. E datoria ta sa intelegi ca nu a fost sa fie. Tu incearca sa treci peste. Nu trebuie sa uiti clipele frumoase petrecute impreuna dar trebuie sa intelegi ca nu putea fi mai mult pentru moment. Incearca sa intelegi unde a gresit el si unde tu si incearca sa nu mai accepti defectele acestea in viitoarea relatie. Incearca sa te schimbi in bine pentru viitor indiferent daca se intampla sa fie si el acolo candva.

| Anna98Anna a răspuns:

Buna. daca a spus ca ii pare rau ca a ascultat de altii dar inca nu vrea sa fie din nou impreuna cu tine poate ca nu te iubeste asa cum zicea sau poate inca crede ce i-a spus prietenii lui... dar totusi nu stiu daca nu mai vrea sa fie cu tine nu are rost sa suferi din cauza lui
:d

| Famous B a răspuns:

Stiu ce simti.si eu am patit odata asa...si am trecut peste am gasit un alt baiat pe care acum il iubesc... dar care nu ma merita