| Anonima543m a întrebat:

Buna,am nevoie de un sfat!
Ce parere aveti daca am avut ciclu 3 luni de la ultima partita de sex si acum nu mai imi vine trebuia sa imi vina acum 3 zile dar din pacate nu mi-a venit, credeti ca este vorba de o sarcina? Am decat stari de voma de la unele mancaruri gatite si nu suport sa stau pana cand se face mancarea abia dupa, am facut un test in prima luna dar a aratat negativ si nu stiu ce sa mai cred

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la ginecolog!

| relian a răspuns:

Pfff naspa cum te exprimi.Ai avut ciclu 3 luni, adica? Ciclu ai luna de luna, cilcu inseamna perioada de la o menstruatie la alta.
Adiuca de cand incepei sa singerezi, pana la o alta singerare, poarta numele de ciclu.
Deci tu vorbesti despre menstruatie, despre perioada aia cand singerezi corect?
Trebuia sa iti vina acu 3 zile dar nu ti-a venit zici tu.
De unde stii tu ca trebuie sa iti vina acu 3 zile? Din felul cum povestesti,eu cred ca nu prea te pricepi la chestii de genul asta.

Ce ciclu ai,regulat,sau neregulat? Cum masori tu ciclu tau?

Treb sa spui astea sa vad ce stii, daca stii bine sau nu.

Daca ai facut test dupa o luna si este negativ, atunci nu esti insarcinata.
Pune si informeaza-te corect despre organismul tau, cel putin sexual, asa o sa stii sa eviti chestii nedorite, mai ales in situatia ta.

| lpavel a răspuns:

Cam ciudata intrebarea... deci te intreb eu: ai avut o partida de sex iar dupa acea partida au trecut 3 luni si in fiecare luna ti-a venit ciclul dar acum intarzie 3 zile?
Daca e asa atunci ai ramas insarcinata cu vreo musca laughing ca cel cu care ai facut sex sigur 100% n-ai ramas insarcinata!