| Miaterioasa a întrebat:

Bună! Am nevoie de un sfat. M-am cunoscut cu un baiat de la mine din liceu acum o luna pe Instagram. Incepusem sa vorbim foarte des și ne înțelegeam foarte bine. După 2 săptămâni ne-am văzut și in viata reala și parca nu a mai fost la fel. Îmi era foarte greu sa-mi găsesc cuvintele și m-am comportat ciudat cel mai probabil din cauza emotiilor (am avut un comportament rece). Ideea e ca după ce ne-am întâlnit am inceput sa vorbim foarte rar. Am început sa-i simt lipsa și sa-mi fie dor de el. Oare ar mai avea rost sa mai vorbesc cu el?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca simti ceva pentru el, da, are rost sa mai vorbesti cu el.

| 1997onur a răspuns:

Iiiiiidk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca te-a perceput a fi distanta si rece si de aceea comunica mai rar cu tine acum.

L-ai intrebat cumva ce impresie i-ai dat la prima intalnire sau s-a eschivat de la raspuns?
Poate ca si el a fost timid si nu a stiut cum si ce sa-ti vorbeasca.
Poate a crezut ca ti-a facut impresie mai puțin placuta irl.

| Miaterioasa explică (pentru anonim_4396):

Nu l-am întrebat. Da, poate aceasta e cauza pentru care nu am mai vorbit. Eu îl consider la fel de dragut și irl.
Mulțumesc frumos pentru răspuns!