| MotanicA a întrebat:

Am nevoie urgent de sfaturi si ajutor sad Scuzati`ma de categorie. Am un perus de ieri nu mai mananca, acum numai are echilibru`, numai sta pe picioare, tremura, sta cu capul in jos. el zboara. dar nu se mentine in echilibru. a baut apa dar nu mananca, e fff trist ce sa ii fac? sfaturi crying Am mai pierdut un perus, nu vreau sa il pierd si pe acesta crying! De ce schimbarile astea bruste?

2 răspunsuri:
| ilinka28 a răspuns:

Pai perusul poate fi bolnav ...la mine a mers cu niste ficaturi de pus in mancare..."Vitalino Forte" si i.a trecut in cateva zile {PS: le gasesti in magazinele veterinare } sper ca te.am ajutat:*

| AlexandruTudorel a răspuns:

Pacat de el stiu eu cum sa i faci si-a pierdut perechea si acum sta trist ii trebuie alta daca nu mananca bagai cu forta seminte daca isi regaseste o noua pereche acesta se reface dupa un scurt timp.