| agent00o a întrebat:

Buna am o cartela cosmote (nu pe abonament)cu optiunea ai 3000 de minute. 75 min. internationale. etc.Maine plec in austria mi se activeaza automat romingul sau trebuie sa-l activez eu? Cum trebuie activat? Minutele le pot folosi si daca sunt plecat din tara? dau fundaaaaaaaaaaaaa

2 răspunsuri:
| daniel05r a răspuns:

Roaming-ul trebuie activat de tine la 1234, si orice minute ai nationale, internationale, etc NU pot fi folosite din Austria in tara, decat invers. Iti trebuie credit. Bafta!happy

| Valisu a răspuns:

Salutare, suna la 1234, iei legatura cu un operator si iti poate activa si explica tot ce vrei happy