| deya100 a întrebat:

Am o colega in clasa care este inebunita dupa un coleg(tot din clasa). Iar acest coleg nu o place pe ea ci pe mine! Iar eu nu il plac decat ca prieten nu mai mult! Ce sa fac? E o situatie cam dificila stiu dar chir nu stiu ce e de facut. Fata aceea are ciuda pe mine...dar eu nu am nici o vina!

5 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Mare problema mai ai... Ce-i asa greu sa vorbesti cu colega ta si sa ii explici ce ne-ai explicat si noua.
Nu inteleg de ce unele persoane pun intrebari la care stiu deja raspunsul.

| BlackCinnamon a răspuns:

Spune'i asta, desi cred ca ai facut'o, spune'i tipului (intr'un mod bland) ca decat sa piarda timp dorind ceva ce nu i se potriveste (adica tu, spune'i ca sigur nu esti genul lui) mai bine si'ar gasi loc in bratele cuiva care tine la el in felul in care vrea el ca tu sa tii la el. Succes :p draguta poza laughing.

| deya100 explică (pentru BlackCinnamon):

Da mersi si a ta!winking tongue laughing)
Ca de la pisica la pisica! laughing)

| Rusu_Catalyn_1997 a răspuns:

Combinate cu el

| MariaAlexandra12345 a răspuns:

Explica-i prietenei tale ca nu simti nimic pentru colegul de clasa si speri sa nu fie suparata pe tine din cauza asta. Daca te-ai inteles cu ea si nu ati avut conflicte, o sa inteleaga. Mai spune-i ca nu vrei sa strici prietenia cu ea din cauza unui baiat. Asta o sa-i placa.