| MirunaSunrise a întrebat:

am o curiozitate, de pe ce citesc cei care prezinta stirile? si cum de pare ca acele persoane se uita fix la noi cand ele citesc? Funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| mariuseu12 a răspuns:

Citesc de pe un prompter (un device cam ca un monitor pe care scrie orice stire) si pare ca se uita direct la noi deoarece prompterul este fix sub camera de filmatbig grin sau au pur si simplu foi si citesc stirile in timpul difuzarii montajelor sau au laptop in fata cum sunt dimineata la pro tv.

3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Se numeste prompter si e ca un televizor pe care apare scrisul respectiv.Cei care prezinta stirile par ca se uita la noi pentru ca ecranul respectiv de pe care citesc e pus in asa fel incat ei sa se uite drept

| Pitbull305 a răspuns:

Poi poate ca au scris electronic sau prin casca.

| sweetgirl07 a răspuns:

Au un prompter in fata.si pentru a se uita la noi...camerele fac totul.depinde de cel care filmeaza