| Eva_1502 a întrebat:

Am o dilema.De un an stiu un baiat care m-a atras de la inceput dupa vreo 2 luni am inceput sa ne sunam sa ne chemam afara am iesit cu el si prieteni ei care mi-au devenit de asemenea prieteni. Dupa 9 luni eu cu el ne-am desparti de grup si am continuat sa iesim impreuna si s-a creat o relatie foarte foarte frumoasa de cei mai buni prieteni la un moment dat ne-am si sarutat si alte chesti de genu.Acum dupa un an am devenit de nedespartit si ne sarutam etc. Eu il iubesc enorm si el la fel mi-a recunoscut chestia asta dar nu putem avea o relatie pentru. ca eu sunt "prea mica"(16 ani si el 18ani). Nu stiu ce sa mai inteleg. Am ajuns la exasperare.Am nevoie de cateva sfaturi (Acum s-a cam suparat pe mine ca cica nu am incredere in el pentru ca mi-a luat telefonul sa asculte o melodie si a inceput cu glume sa imi citeasca mesajele cea ce eu nu suport si a inceput cu faze ca nu am incredere in el )Ajutor.

1 răspuns:
| Angyclon a răspuns:

Pai poate ar trebui sa vorbesti deschis cu el. Intreaba-l daca chiar te mai iubeste. Chestia cu "prea mica" e o prostie, stiu fete de 14 care se intalnesc cu baieti de 19 si n-au nici o problema cu asta
Poate isi cauta scuze sa se desparta de tine.
Apoi, in legatura cu mesajele, daca vrei sa nu ti le citeasca lumea, sterge-le(daca esti genul care tine la mesaje gen "ai buze dulci si fine, te iubesc, vrei sa ne impacam, vrei sa fii cu mine" scrie-le pe un caiet. dar nu le tine in tel. Asta daca vrei sa nu te certi cu el. Apoi poate sa iti uble prin mesaje cat vrea. poti totusi sa lasi cateva mesaje inocente sa vada ca nu ai nimic de ascuns.
Daca il iubesti cu adevarat si tii la el trateaza-l ca si cum poti sa ii spui orice si nu ii ascunde aproape nimic ca sa ii dovedesti ca ai incredere in el. Take care!