| cristina_3162 a întrebat:

am o dilema si vreau sa ma ajutati si voi cu o parere. Sunt cu un baiat de aproximativ 7 luni, si el nu m-a dus sa ii cunosc parinti. El cunoaste toata familia mea. Cand deschid subiectul, mereu spune ca va veni si vremea cand ii voi cunoaste. Eu mereu i-am dat de inteles ca vreau sa ii cunosc dar nu ma grabesc, si nu ii un factor care sa schimbe cu ceva situatia noastra. Din cate am inteles pe celalate prietene ale lui, lea dus acasa cam dupa 3 luni ( au fost doar 3). in ciuda faptului ca le vorbeste incontinuu de mine si ca ai lui stiu aproximativ totu despre mine, eu am impresia ca nu vrea sa ma duca avand in vedere ca amana atata, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| D-Anna a răspuns:

Poate nu vrea sa te duca inca sa-i cunosti doarece nu vrea sa se grabeasca cu tine, poate tu esti mai speciala si vrea ca lucrurile intre voi sa se intample natural, poate nu e pregatit sau poate pur si simplu crede ca nu o sa ai o parere buna despre ei, dupa ce ii vei cunoaste... Dar eu zic sa nu te grabesti si sa ai incredere ca lucrurile vor vi bine intr-un final!

5 răspunsuri:
| danishor a răspuns:

Ori are pe alta care o stiu parinti lui, ori nu este inca pregatit baiatul sau mai este posibilitatea ca el sa nu vrea o relatie serioasa cu tine si de aia nu te prezinta lor. bafta

| Any_6060 a răspuns:

Pai daca tu i-ai dat de inteles ca nu te grabesti, poate de-aia nu se grabeste nici el sa te prezinte. Oricum in fiecare relatie asta ii un pas important, deoarece parintii trebuie sa isi dea cu parerea. Oricum daca tu vrei sa ii cunosti, spune-i ca tu esti pregatita sa ii cunosti parintii. Un sfat: daca il iubesti pe prietenul tau si vrei o relatie serioasa cu el, fa-te placuta de parintii lui. Asta o sa te ajute mult in relatia cu el, daca te vor placea. Batfa

| elle_9324 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic? cred ca vrea mai intai sa stie ca este o relatie sigura. Vorbeste si tu cu el si spune-i:M.am gandit foarte bine.trebuie sa avem o discutie.Tu ma iubesti? si daca zice da spune-i:pai de ce nu ma duci la parintii tai sa ma cunoasca? Ai un secret? fUNDA?

| doika a răspuns:

Pai u esti sigura ca le vorbeste despre tine, poate ii frica ca nu o sa le placi parintilor si de aia cred eu, ai rabdare cu el si intreaba-l daca esti asa curioasabig grinlaughing

| pitic20 a răspuns:

Probabil la tine tine mult si ii e frica ca ai lui sa nu faca vreo faza nasoala si sa te faca sa te simti prost sau sa il faca pe el sa se simta jenanthappy si mi mi s-a intamplat la felhee hee si mi-a spus ca acesta a fost motivultongue