| Bubulina_5994 a întrebat:

am 14 ani si am o dilema un amic de al meu s-a oferit sa ma duca acasa cu masina si pe drum am discutat despre subiectul SEX m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna ( el are 18 ani) am raspuns nu pentru ca il cunosc i-am zis ca nu o sa stea cu mine decat pentru sex el a raspuns ca in ziua de azi o relatie de bazeaza 80% pe asta si acum nu mai sunt sigura pe mine de ce vreau sa fac. ajutati-ma pls!

Răspuns Câştigător
| Ros3Blu3 a răspuns:

Pff...iti dai seama ca tot ce vrea de la tine e sa te fulalala si dupa aia sa te lase+ca nu ar tine la tine stii no? sfatu meu : acu e doar o confuzie in capul tau dar iti zic sigur ca nu ar fi o "relatie" si e prea devreme sa incepi.stai in banca ta ca e mai bine:* te pupici

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai stai cuminte vreo 4 ani cel putin! Ti s-a urat cu binele?! Vrei sa risti sa te imbolnavest foarte grav?! si apoi sa mai fi si parasita si sa suferi?! Nu risca! - nu merita! - pune mana si invata! cultiva-te, etc!

| Zenithf a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura: il cunosti si de aia i-ai si zis nu.
Nu vrei sa fi cu cineva numai pentru treaba aceea si foarte bine faci.
Inca esti destul de mica si, chiar daca 90% din fete isi incep viata sexuala de pe acum, nu inseamna sa faci si tu la fel.
Asteapta pana gasesti persoana potrivita si timpul potrivit.
Domnul fie cu tine!
P. S. Cu amicul asta ar trebui sa te porti mai rece de acum, si sa eviti orice ocazie in care sa ramai singura cu el. Nu pentru ca ar putea sa se intample ce stiu eu ce, dar este mai bine asa.

| shtephie a răspuns:

Foarte bine ai procedatwinking

| cristi202 a răspuns:

E asa de frumos cind cineva spune intr-o asemenea situatie NU!
O fi el sexul visina de pe virful tortului, dar e doar o visina. Fara tort, nu are nici o valoare. Fara o relatie serioasa bazata pe respect, pe incredere, pe sacrificiu de dragul celuilalt, sexul e ceva pur animalic. Poate ca intr-un fel are dreptate, da, se pune mult accent pe sex azi intr-o relatie, poate si pina la 80 %, insa aceasta nu inseamna ca acesta este un lucru normal.
Si inca un lucru: genul de oameni care procedeaza ca el, nu cauta altceva decit sex. Ar fi facut-o cu tine, poate de citeva ori, apoi ar fi gasit poate pe alta si ar fi facut-o si cu ea. Si tot asa... Un baiat serios cauta sa te cunoasca, si cind te-a cunoscut bine, lasa lucrurile sa decurga "de la sine" catre acel pas al intimitatii absolute, nu incearca sa te determine sa o faci cu el.

| Molly1 a răspuns:

Nu! doar NU!

| Nik a răspuns:

Pff...iti dai seama ca tot ce vrea de la tine e sa te fulalala si dupa aia sa te lase+ca nu ar tine la tine stii no? sfatu meu : acu e doar o confuzie in capul tau dar iti zic sigur ca nu ar fi o "relatie" si e prea devreme sa incepi.stai in banca ta ca e mai bine:* te pupici

| alinutza_2142 a răspuns:

E adevarat ca si asta conteaza intr-o relatie. dar nu atat de mult.si de ce ti-a cerut sa fii iubita lui decat dupa ce ati discutat pe acest subiect? e logic ca vrea decat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...cred ca raspunsul potrivit ar fi NU.De ce? nu cred ca vrei langa tine un baiat care sta cu tine doar pentru sex, presupun ca vrei pe cineva care sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu, asa ca te sfatuiesc sa cauti pe altcineva! El nu merita!

| caloryn a răspuns:

Spune-i nu pentru ca 1. e mai mare decat tine, 2.asa o sa iti faca si 3.esti minora!

| deea_7976 a răspuns:

NU de la varsta asta.mai asteapta, nu ai nimic de pierdut, crede-ma! din contra...si in primul rand trebuie sa ai o relatie stabila si apoi sa te gandesti la asta.deci NUUUU