| danyela18 a întrebat:

Am o foarte mare dilema... Sunt la un LICEU TEORETIC, profil filologie. Desi invat bine, nu ma prea gandesc sa dau la facultate, ci as vrea sa fac niste cursuri dupa aceea. Problema este ca, logic, va trebui sa dau bacalaureatul profesional ( desi sunt in maaare neclar cu el) si intrebarile mele sunt:

1. Materiile la care se dau probe vor fi tot acelea ca la bacul national (adica Limba romana, Tic etc) plus: un proiect ( despre care din nou habar n-am la ce e?), o proba practica si o lucrare scrisa la educatie antreprenoriala? Sau doar astea, ultimele 3?
2. Daca nu, continutul va fi diferit la Limba romana, TIC etc.? Adica vor fi alte subiecte, mai usoare?
3. Ce proba practica voi da, daca sunt la liceu teoretic?

1 răspuns:
| Covy a răspuns:

La bacalaureatul profesional, daca ramane in vigoare, vei da o proba practica (proiect) si o lucrare scrisa la antreprenoriala.Atat.Nimic mai mult.Competentele digitale si lingvistice nu stiu daca intra si ele.