| DeepInDarkness a întrebat:

Am o imprimanta Epson Stylus DX4000. Cred ca de un an de zile, sau chiar mai mult nu am folosit-o, iar acum am instalat-o si am schimbat cartusele. Problema este ca pe pc imi arata ca sunt pline, deci le citeste dar cand dau sa scoata ceva imi da foaia alba! Ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Posibil să ai diuzele înfundate: Dacă imprimanta nu e folosită o perioadă indelungată, particulele de cerneală se pot aduna, blocand capul de printare.
Pentru a elimina aceasta problemă, porniţi ciclul de curătare al imprimantei. Dacă nu obţineţi un rezultat satisfacator, utilizaţi cartuşe de curăţat cap de imprimare ( Dai o curatare a capului de printare ( din soft; are driverul un utilitar care face acest lucru ).

| DeepInDarkness explică (pentru Arthur):

Mersi! Intr-adevar a ajutat, doar ca merge greu, imi scoate numai jumatete sau sters, iar color nu merge deloc... Oricum, multumesc!

| Arthur a răspuns (pentru DeepInDarkness):

Pentru puţin. O să-şi revină în timp, sper să nu se consume toată cerneala până atunci.