| mayra a întrebat:

Am o intrebare! Am 14 ani, sunt in clasa a8a, si nu stiu daca ar fi timpul potrvit, pentru a avea un prieten! Astept raspunsurile voastre! Multumesc!

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme sa ai un prieten cu valente de iubit. Mai asteapta vreo 2 ani.

| elena a răspuns:

O prietenie adevarata nu strica niciodata, numai sa nu degenereze in ceva mai grav. Un suc, o plimbare, un film nu dauneaza nimanui, dar sa nu ne intrebi maine sau poimaine cum sa-l saruti, daca poti...ca el a putut...in relatia asta intervine si varsta partenerului, sunt mai multe de povestit...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ar fi... Dar sa va limitati la iesiri in timp rezonabil doar pe afara, sucuri si dragalasenii.

auran
| auran a răspuns:

Pentru un iubit da este devreme (asta in cazul in care te-ai saturat de constrangerile alor tai si doresti constrangeri din partea iubitului - asta iti doresti?) pentru prieteni niciodata!

| Ys a răspuns:

Nu cred ca pentru a iubi iti trebuie timp potrivit.de fapt iubirea poate veni orcand...si nu este ceva gresit in a iubi... dar totus cunosti bine aceea persoana cu care vrei sa fii?

| Andreea_8014 a răspuns:

Este timpl potrivit. Dar sa va limitati la intalniri si chestii dragute.:*
Deyutza:*

| Paula a răspuns:

@auran: ce constrageri? daca un iubit iti zice sa nu-i mai asculti pe parinti ala nu-i demn de iubit... si mie personal nu mor obligat la nimic pana acum dintre toti care am avut. helloo! secolul 21 daca te lasi in jos altii te calc in picoare. Si MAyra nu-i prea devreme pentru putina distractie. cum zice si aia la reclama, prima intalnire - mana pe picior, a doua - mana pe picior + pupat smug cei rau in asta?

| Lorenyk a răspuns:

E timpul pentru un prieten doar daca asta vrei. nu trebuie sa zici "am 14 ani, trebui sa am un prieten, fiindca deja am 14 ani". asa nu e ok. daca iti place de cineva si vrei sa fi cu acel baiat, e ok. Si relatia voastra poate ajunge cat de departe vrei tu (ATENTIE! nu cat de departe vrea el! CAT DE DEPARTE VREI TU!)

| Claudiu_7827 a răspuns:

Parca aici e categoria cu adolescenti nu?

| justi a răspuns:

Esti in urma trebuia sa ai de vre o 2 ani

| just.for.you a răspuns:

Poti sa ai un iubit! dar nu-i permite prea multe k dupa se invata!laughingsi nu de alta dar dupa se va lauda la altii! pentru ca asa sunt unii baieti!

| zeDruit a răspuns:

Eu zic sa mai astepti pana la liceu. Nu incepe o relatie chiar acum cand termini un ciclu. Asteapta dupa bunatatile din liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mayra eu iti zic sa incerci sa ai un prieten dar nu o luati ca pe ceva serios cel mai bine este sa iesiti la un suc din cand in cand. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mayra, eu cred ca da este timpul potrivit. Primul meu prieten l-am avut la 10 anibatting eyelashes numai ca na nu stiam decat sa stam de vb si nea scapat si niste pupici pe obraz foarte rusinati, a durat vreo 2 saptamani, apoi urmatorul fost in Italia la 12 ani, si la fel niste pupici pe obraz etc. Si uite asa pana pe la vreo 14 ani, apoi pe la varsta aia am avut primele relatii mai "serioase" (2-3) saptamani, mai o iesire la un suc mai un pupic p gurita, si pana la 17 ani am avut relatii maxim de 2 luni, apoi mam mumtat in romania din nou, si mam combinat cu un baiat cu care in momentul de fata am o relatie de 9 luni. Dar iti spun sigur ca pe la 14 15 ani relatiile sunt foarte interesante, iti tresare inima de cate ori il vezi pe EL, cand iti vb te topesti pe picioare, inainte de a iesi cu el stai ore si ore in baie sa te asezi si sa inveti pe de rost fiecare cuvant care trebuie sa ii spui, ai mii de fluturasi in stomac cand sunteti impreuna, iti iei zboru in adevaratul sens al cuvantului cand te saruta sau pupa. Deci crede-ma ca asta e varsta cea mai potrivita pentru un prieten, dar ai grija sa nu trecid e pe acu de la sarutat in pat. Tinene la curent. pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| SaaraXDS123 a răspuns:

Da eu cred ca ar fi timpul potrivit pentru a-ti face un prieten dar bine inteles sa vezi si ce spun parintii tai si cum te descurci cu scoala si cu notele happy

| denisika a răspuns:

Cred ca tu singura o sa iti dai seama atunci cand o sa vrei sa ai un prieten.