| Alasia a întrebat:

am o intrebare care ma framanta de cateva saptamani. Mama imi tot spune ca ar trebui sa mai trec pe la ginecolog la control, deoarece exista riscul de imi aparea o ciuperca sau chiar mai multe care in timp, sa se agraveze. Asi face asta fara probleme, dar, ca aproape toate adolescentele de varsta mea, nu mai sunt virgina, si nu vreau ca mama sau parintii sa afle pentru ca voi avea mari probleme. Daca asi merge la un control, mama va vrea sa ma insoteasca. Nu stiti cumva, se poate ca dintr-un control ca asta se poate afla daca sunt virgina sau nu?

3 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Mai intai te rog sa imi spui cati ani ai si apoi poate o sa iti dau o solutie

| basexcu a răspuns:

Mergi la ginecolog pana nu faci licheni.Las' ca pe mamica o poti aburi... ii spui asa:
- mami eu m-am gandit asa, ori acu, ori mai tarziu... de ce sa tot aman inevitabilu'?

| Alasia explică:

16, nu stiu cum te ajuta asta sa-i spui daca prin controlul acela sepoate afla ce ma intereseaza p mine