| BingBang :D a întrebat:

Am o intrebare: Ce as putea face ca sa fiu mai populara... Adica de draguta sunt, de gasca, am note buna (nu sunt tocilara), dar totusi unii colegi ma enerveaza si isi bat joc de mine... Marea parte ma place ca o colega buna, dar cativa nu. Ce as putea face (sunt in primul an de gimnaziustraight face)? SI ce as mai putea face sau cum as putea face ca un baiat din alta clasa sa ma placa? mersi

PS. nu mai ziceti chestii de genul /vezi-ti de scoala/

2 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Pai sa vedem.in viata nu trebuie neaparat sa te placa toti.multumeste-te cu cei care te plac, nu ai cum.mai sunt si invidiosi, si cei care le face placere sa nu placa pe nimeni cum sunt emo::si daca stai bine sa te gandesti mai ai destul de mult timp sa te placa daca abia esti primul an.si in legatura cu acel baiat.incearca sa faci schimb de id-uri de messinger, numere de telefoane.si incearca sa va dati intalnire.mai ales ca acum e frumos afara, merge-ti la o inghetata, la un suc, la o plimbare la plaja si fii de gasca.si glumeste cu el si cautati sa va simti-ti bine impreuna si ai sa vezi ca ve-ti ajunge sa va iubiti, si daca nu imi pare rausad

| dya a răspuns:

Pai incearca sa te faci cat mai placuta...sa ii ajuti pe unii la teste sau la teme daca iti cer ajutorul...si oricand au probleme nu neaparat cu scolo incerca sa te si distrezi sa spui glume sau sa zici lucruri amuzante