| cristinanebuna12 a întrebat:

Am o intrebare:
ce contine bagajul de vacanta la mare? Adica tooooot ce-mi trebuie! mersi! dau funda happy

Răspuns Câştigător
| SimonaQs a răspuns:

Pai in primul rand lucrurile pentru igiena personala ( sapun, gel de dus, pasta de dinti, periuta, perie de par sau pieptane, prosop, etc.). Nu trebuie sa iti iei prea multe haine. 3 tinute pentru plaja ( o rochita, pantaloni scurti si un tricou sau o fustita) ar fi de ajuns pentru o saptamana. Mai ia si 1-2 tinute pentru cand iesi in oras seara sau pentru club si ceva comod pentru camera de hotel si pijamalele. Ca incaltaminte o pereche de papuci de plaja si sandale pentru club sau plimbare. Nu ar strica nici o pereche de adidasi. Nu ar trebui sa cari dupa tine o valiza plina de cosmetice. E de ajuns daca iei o trusa micuta cu fard, 1-2 pensule sau aplicatoare, fondul de ten sau pudra ar putea sa lipseasca daca nu ai probleme cu tenul ( acnee, pete etc.) sau daca il pui sa fie mai light pentru ca sigur nu vrei sa ti se scurga pe fata straturile de machiaj, un rimel ( waterproof, daca vrei sa il porti la plaja), balsam de buze si 1 luciu de buze cu protectie solara.Sa nu uiti demachiantul.
Telefonul, aparatul foto, bateriile si incarcatoarele e de la sine inteles ca trebuie sa le iei.
Pentru plaja ar trebui sa iei o geanta mare de plaja, costumul de baie ( sau costumele daca ai mai multe), un prosop de plaja, o rogojina sau ceva pe care sa stai daca nu gasesti sau nu inchiriezi sezlong si un colac sau saltea de apa daca ai nevoie.
Poate ar trebui sa iei ceva de rontait pe drum si o sticla cu apa.
Sa nu uiti crema de soare ( in primele zile foloseste o crema cu factor de protectie protectie mai mare, peste 30 pentru ca pielea e mai sensibila, iar daca vrei sa te bronzezi mai tare ia o crema cu factor mediu in restul zilelor sau chiar mai mic spre final) si ochelarii de soare cu protectie UV 400. N-ar strica nici un evantai.

Bye Bye :*

5 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Heei. Pai : haine ( atat de soare cat si de ploaie), tenisi, slapi, prosoape, pasta si periuta de dinti, jocuri de apa, lotiuni de soare, sampon, sapun, laptop, telefon, incarcator, muuulti bani si un prieten happy.

| OnlyOlly a răspuns:

Costum de baie

| OnlyOlly a răspuns:

Umbrela, minge de voley, papuci, ochelari de soare, palarie, ochelari de apa

| OnlyOlly a răspuns:

Pantaloni scurti, tricouri, un hanorac in caz de se inrautateste vremea, crema de piele