| Alynutza5 a întrebat:

Am o intrebare, cum as putea sa o fac pe mana să înțeleagă ca trebuie sa imi de-a câteva ore de meditații la mate? Sunt constientă ca sunt ceva bani de investit, daca nu era necesar nu imi doream asta dar am vise mari. Vreau sa devin cineva si mai ales vreau sa-mi fac părinții mândri. Îmi spune mereu ca pot si singura. Intr-adevăr am reusit sa iau 8 la ultimul test la mate dar a trebuit sa muncesc mult.Sunt clasa a 10a profil mate-info. Am ales profilul asta pentru ca voiam si încă vreau sa învăț matematica. Sunt buna la chimie, biologie, romana, engleza si TIC. Anul trecut tata mi-a promis ca imi va gasi un profesor cu care sa fac meditații dar imi este prea rusine sa le tot reamintesc sad Stiu ca as putea sa folosesc youtub.ul si alte surse ca sa pot evolua dar nu se compara cu orele particulare. Ce as putea sa fac ca sa-mi conving părinții?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cu ore particulare poti excela.Probabil ca parintii tai stiu faptul asta, dar aleg sa-l ignore.E adevarat ca poti si singura, dar doar pana la un anumit nivel. Daca vrei mai mult de atat, va trebui sa iei ore.

| Alynutza5 explică (pentru anonim_4396):

Au destule probleme pe cap sad Nu cred ca ignora asta doar amână, dar timpul trece si ajung la BAC. Stiu ca mereu mi.au vrut numele dar nu pot astepta la nesfârsit. Mersii de raspuns!♡

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alynutza5):

Cu placere.