| donnatella a întrebat:

Bunahappy Am o intrebare, de curand am pierdut un telefon mai exact a fost furat, tatal meu s-a dus la politie pentru a il localiza... Am auzit ca acolo afla toate mesajele mele primite si trimise? de asemenea si apelurile? nu ar fi o problema pentru mine decat daca ar verifica in trecut straight face de exemplu daca a fost furat de 10-15 mai si acum s-au apucat de cautari cauta si mesajele /apelurile din 1 MAI? ( esenta este sa nu afle convorbirile / mesajele din 1 mai :d )

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai auzit foarte prost!
Cine ţi-a furat telefonul a aruncat cartela din el şi a pus alta în schimb!
Nu te-a dus capul să blochezi cartela la reţeaua de telefonie mobilă de care aparţii cu numărul?
Descifrarea unei cartele în amănunţit se face numai dacă face obiectul unui dosar penal prin intermediul interceptărilor telefonice, nu este valabil în situaţia ta.
Ai mai sunat la numărul tău să vezi care este starea lui!
Ce vârstă ai?
Pa, pa.

| vlaaddd a răspuns:

Daca ai IMEI-ul poate fi descoperit, daca nu, ia-ti gandu'

| andrei a răspuns:

Poti seta acolo cat timp sa stea mesajele in arhiva telefonului:1 zi, 10 zile, 30 zile daca a fost setat pentru 1 sau 10 zile stai fara grija dar daca e pentru 30 zile cine stie...
Conteaza daca le-ai sterstongue

| donnatella explică:

Este vorba despre un nokia n97 si am dat si codul imei la politiewinking nu e vorba de o caramida nokia straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu poate sati citeask mesajele daca nu esti pe abonament, esti? majoritatea tel. au salvarea mesajelor data pe ''tottimpul'', dar ai mesaje ''interzise''?