| LaurikusDiDi a întrebat:

Buna am o intrebare.
Maitreyi din romanul cu acelasi nume, se daruieste si lui Allan, si vanzatorulii de fructe, sau doar vanzatorului? is confuza straight face
funda.

1 răspuns:
| Rebeccadamia a răspuns:

In roman, Maitreyi se dariueste si lui Allan, si vanzatorului de fructe, asta reiese din romanul Maitreyi de Mircea Eliade.Nu stiu daca stii, dar ca raspuns al acestui roman este Dragostea nu moare, scris de Maitreyi Devii, exact protagonista primuli roman.Acolo ea relateaza ca nu s-a daruit vanzatorului de fructe, ci este doar un lucru fabulat de Allan(Micea Eliade) in romanul scris de el. Sper ca ti-am fost de ajutor, te pup!