| Didi2010 a întrebat:

am o intrebare pentru cei de-a 8-a..vi s-a spus ca la testare s-ar putea sa cada rezumatul unei schite/nuvele/basm studiate in anii anteriori? Si despre textul nonliterar ce vi s-a spus?

Răspuns Câştigător
| oOoxMeowX a răspuns:

Hey....Despre rezumat nu mi s-a spus nimic.Sunt sanse minime sa ne dea un rezumat la o schita/nuvela/basm studiate...Probabil ne va da ceva legat de genul liric sau poate genul epic.Cat despre textul nonliterar am discutat mai mult..profa spunea ca sunt sanse sa ne cada ceva de genul. Sper ca te-am lamurit! Multa bafta!