| laurapop a întrebat:

As dori o lista cu toate operele literare studiate in clasele 5- 8 la limba romana (POEZII, SCHITE, NUVELE...etc.). Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Andra23 a răspuns:

Pai am avut in a 5-a Schita- D-l Goe + caracterizarea lui Goe si
Basmul- Praslea cel voinic si merele de aur. (caracterizarea fetei de imparat si etc.)
In a 6-a: Pastelul- Iarna de Vasile Alecsandri si Fabula- Cainele si catelul.
In a 7-a am avut Nuvela- Doua loturi (caracterizarea lui Lefter Popescu) si in a 8-a Nuvela- Popa Tanda. Atat...

3 răspunsuri:
| Ghost a răspuns:

Ptr asta exista gagal, goagal, google

| roooxy_5474 a răspuns:

Is prea multelaughingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu... Nu crezi ca sunt prea multe?