| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o intrebare pentru fete, prima menstruatie mi-a venit pe 29 iulie anul acesta cand ar trebui sa imi vina luna aceasta? Mentionez ca am 12 ani

1 răspuns:
| Ryaa81 a răspuns:

În mod normal, în jur de 29 August, dar fiind prima menstruație, s-ar putea să îți vină mai târziu, mai devreme sau chiar deloc.
Este perfect normal și nu trebuie să te îngrijorezi. Îți recomand să porți mereu cu tine un absorbant, în caz de orice situație. happy