| JustSomebody a întrebat:

Buna happy! Am o intrebare pentru voi si vreau cat mai multe raspunsuri.Eu credeam ca TPU este un site unde poti pune intrebari si astepti sa primesti raspunsuri sau sfaturi de la alte persoane care incearca sa te ajute. Si uite ce am observat eu pana acum.Majoritatea intrebarilor sunt "am 14 ani si am facut-o cu iubitul meu de 25 de ani, oare pot ramane insarcinata?" sau "l-am vazut pe facebook si nu stiu cum sa il cuceresc". Haideti mai pe bune acum.In primul rand nu am nimic cu cei care isi incep viata sexuala devreme, dar nu o spune la toti din cartier cu cine ai facut-o si daca poti ramane gravida ca trebuia sa te gandesti la asta in primul rand.Si culmea intrebarile astea care mi se pare deja prea obisnuite si sincer stanjenitoare au cate 20 de raspunsuri si o intrebare gen "cum ma pot impaca cu mama" mea sau "cum sa ma pregatesc pentru un examen sau alte intrebari normale si sincere care chair au nevoie de raspunsuri din suflet au doar cateva raspunsuri printre care si jignituri si tachinari la adresa celui ce intreaba.Voi nu v-ati saturat de astfel de intrebari sau de cei care va ajuta doar pentru funda? Nu vreau sa ajung sa cred ca TPU este un site in care iti descrii cele mai intime momente pe care le-ai avut in viata ta si care ar trebui sa fie amintiri placute doar ca sa primesti funde si sa arati ca iti traiesti viata.Sunt multe alte intrebari care ma fac sa regret ca mi-am facut cont pe acest site.Aici ar trebui sa se dea sfaturi la nevoie dar nu chestii de genul: cum sa mi-o trag mai bine. Serios vreau sa aud ce credeti voi despre astfel de intamplari cu care, desi respect oamenii si nu am nimic cu ei, nu ma pot obisnui.O sa dau o funda celei mai sincere parerei, dar va rog nu raspundeti pentru funda, nu fiti rautaciosi happy...

Răspuns Câştigător
| MLSS a răspuns:

Este adevarat ceea ce spui, la un moment dat si eu am fost deranjata de asta. Daca ai face book poti sa vezi ca multi au aceeasi parere http://www.facebook.com/....../photo.php

Mi se pare aiurea pentru ca unii dupa ce iti dau un raspuns poate folositor spun la urma: "funda?:D" ei vor doar funda, se amuza pe tema unor intrebari si unii intr-adevar pun intrebari aiurite.Altii, intreaba chestii scarboase; sunt ironici.
Multi dau raspunsuri rautacioase si se jignesc : |
Daca e asa ar trebuie sa nu mai poarte numele de TPU
Admir faptul ca ai postat aceasta nemultumire si cred ca ar trebuie sa se creeze o categorie pentru astfel de intrebari aiurite. In fine...
Te pupp, bafta
papaaa:**!

11 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Lasă-i în durerea lor.În viaţa reală nu le acordă nimeni importanţă, şi acum o cerşesc pe net.

| crisiss a răspuns:

Eu cred ca aici oamenii cauta raspunsuri care nu pot fi puse unor persoane apropiate de jena sau altele dar in disperare dupa aflaea unui raspuns, unii posteaza astfel de intrebari avand in vedere si faptul ca pe acest site iti poti ascunde identitatea si poti pune tot felul de intrebari la care nu ai gandit nici odata
Un alt aspect ar fi ca acest site iti da posibilitatea sa te amuzi copios de pe urma intamplarilor jenate care sunt destule.
In concluzi pe mine site-ul acesta m-a ajutat in anumite situatii si nu pot sa spun ca este nefolositor de vina sunt cei care se plictisesc si se "joaca" incrcand sa descopere reactii. Nu spun ca unele nu-s adevarate dar altele sunt extrem de exageratesi mi-e gre sa cred ca chiar sau intamplat.
Un exemplu poate fi chiar raspunsul meu pe caare ti l-am dat in lipsa unei preocupari, plictiseala.
Cam atat am avut de spus draguto daca vrei sa mai discutam si altceva astept un semn de la tine bye happy

| foxsilver a răspuns:

Eu ma ingrozesc la gandul ca aceste persoane, de orice varsta, exista si pot trece zilnic pe langa noi, fara sa stim ce si cum gandesc.Caci altfel,cred ca as apuca drumul codrului.
Cand imi ajung unele chestii la urechi, fie in autobuz, in tramvai sau in metrou, ma ia durerea de cap, dar acolo nu ii pot evita.Aici ii ocolesc si imi vad de treaba mea.
E adevarat ca gasesc destul de greu intrebari la care sa raspund, dar poate ca e mai bine, ca sa nu devin dependenta.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este gradul de cultura si civilizatie.Asa inteleg multi libertatea.Cel mai rau este ca multi posteaza fara sa tina cont de categorie sau de regulamentul TPU.Numai bine.

| Leutzbv a răspuns:

Trebuie sa recunosc faptul ca mi-a luat ceva timp pana am citit tot ce ai scris, dar am citit pana la capat happy Frustrarea mea este aceeasi cu a ta. Si eu am crezut ca poti da sfaturi fara sa fi jignit pentru ca ai incercat sa ajuti si asta mi se pare cel mai penibil. Dar unele intrebari de genul celor de la categoria "dragoste si sex " sunt chiar josnice. Sunt si alte domenii:de ex ieri i-am raspuns unui tip care are el o frustrare cu femeile si-si da cu parerea pe aici dar doar ca sa le ofenseze si m-am ofticat. Dar cand i-am raspuns s-a atacat omul si aproape ca m-a injurat. Ciudat nu? Chiar ca-ti vine sa te lasi de TPU pentru ca numai TPU nu este sad

| JustSomebody explică (pentru Leutzbv):

Stiu ca am scris mult laughing dar asa sunt eu cand incep ceva nu ma opresc pana nu termin si pun multa pasiune in ceea ce fac, deci cred ca intelegi de ce am scris asa multhappy Multumesc ca ai citit indiferent cat de mult am scris dar am vrut sa ma fac inteleasa si multumesc pentru sfat. Vreau sa aud mai multe pareri ca sa imi dau seama cum sa ma descurchappy

| Leutzbv a răspuns (pentru JustSomebody):

Eu ma intreb: daca nu ar fi chestia asta cu funda si cu voturile, oare cati ar mai sta pe aici?

| Nayuky a răspuns:

laughingserios? asta te deranjeaza?laughing ai na.e normal dar fiecare de aici stim lucruri in plus fata de ceilalti..si raspundem la ce stim..si din ce stim alegem ce ne place..nu treuie sa raspunzi la intrebarile care nu iti plac plus ca uniisi fabuleaza si nu au ocupatie de pun intrebari stupide..pe de alta parte unii chiar sunt confuzi..eu am intrebari la care nu a primit raspunsuri.dar na asta e pote nu stiau ce sa imi raspunda.
Chestia e ca nu trenbuie sa bagi in seama interbarile care nu iti plac..si ceu care raspund la ele n-au de cat laughing lasa-i..fiecare cu ce stie si gata..cat despre aia cu funda? ce sa le faci? nu ai ce sa le faci.eu am cunoscut persoane cu care m-am inteles bine si am vorbit deschis, este un loc incare poti sa gasesti persoane cu care ai ceva n comu daca ai noroc. urmareste intrebarile care te intereseaza si raspunsurile.e posibil sa daipeste oameni care sa iti semne

Baftatongue

| PulbereDeStea a răspuns:

Da,ai dreptate cam astea sunt intrebarile de pe tpu.Acum fiecare raspunde la ce intrebari stie sa raspunda, bine daca unii se baga in seama fara nici un rost asta ii partea a doua.Eu sincer mai mult raspund doar la cele din categoriile:religie, adolescenti si familie & relatii.Intrebarile despre sex, pozitii si nu mai stiu ce ma dezgusta.Nu ma bag acolo.Cam la asta se pricep toti(sex). laughing

| JustSomebody explică:

Multumesc pentru raspunsurihappy Toate mi se par foarte sincere si v-as da la toti cate o funda, insa nu pot.Va multumesc ca ati raspuns fara jignituri si ca nu ati facut-o pentru funda.Ma bucur ca exista oameni ca voi pe TPUhappy

| ShadowSlck a răspuns:

Buna Seara. In primul' rand nu trebuie sa te miri sau sa ramai stupefiata de toate intrebarile si raspunsurile ''smechere'' si rautacioase oferite de ceilalti useri. Si stii de ce? Este foarte simplu scumpo : Traim in Romania, o tara de rahat, cu un popor de rahat si o mentalitate de rahat, adica totu' este de rahat. happy Altii se dau atat de smecheri, ca ei ii stiu pe toate si tot, si cand il pui sa-ti scrie, te ia cu '' kf mi-am kumparat dhe makare ''. N-ai ce sa le faci... Ai mare dreptate, si eu credeam aceleasi lucruri despre TPU. Credeam ca aici primesti sfaturi si raspunsuri despre problemele tale, dar vad ca 2 din 5 useri raspund mai bine la o intrebare gen : '' Am 13 ani, prietenu' meu 21, in timp ce ne tavaleam s-a rupt prezervativul, oare raman gravida? '' decat la o intrebare : '' Ce conditii trebuie sa indeplinesc sa ma angajez si eu? ca sunt somer de 9 luni ''. Asta e parerea mea. Ma bucur ca ai dat cartile pe fata. :* Bine ca mai exista si oameni ca tine in tara asta ca s-ar ajunge ca in epoca de piatra. Numai bine! >big grin