| crijanel123 a întrebat:

Bună, am o întrebare, poate pare stupidă dar eu sunt pesimist si vreau să știu.Multe persoane imi spun că sunt frumos, am 19 ani, 1.90, șaten spre blond si ochii albastrii, dar eu nu mă consider deloc, am multe semne(cicatrici)pe față si mai ales una mare exact între ochi.Imi spune si mie cineva dacă aș vorbi cu o fată de care îmi place, ar putea încurca cu ceva acele semne? adică ar deranja-o cu ceva pe ea sau ar împiedica asta o relație? Mi e frică de asta că nu i ar place de mine din cauza acelor semne...țin cont fetele de semnele de pe față?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Cand iti place cu adevarat de cineva nu i mai vezi semnele, cicatricile, imperfectiunile sau defectele, ba dimpotriva le gasesti atragatoare, unice. Il placi pentru tot aceea ce e el ca persoana, pentru tot ce are e de oferit. Nu toate fetele sunt superficiale. Daca cei din jur iti zic ca esti frumos atunci crede i pe cuvant si nu te mai simti complexat din cauza unor chestii minore, lipsite de importanta. Ma intreb cui nu i ar place un baiat asa inalt si pe deasupra blond cu ochii albastrii...frumusete nordica. Incearca sa te simti bine in pielea ta deoarece fetele sunt atrase de baietii care par siguri pe ei.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Era mai usor sa-ti dau o parere daca atasai si o poza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una este aspectul tau fizic si altul esti tu. Aspectul fizic e doar imaginea noastra, nu are legatura cu cine suntem. O fata daca te-ar place, te-ar place pe tine exact asa cum esti ci nu ar trebui sa conteze aspectul tau fizic mai mult decat contezi tu. De aceea nu exista dragoste la prima vedere, pentru ca nu te poti indragosti de cineva fara ca macar sa-l cunosti inainte. Gandeste-te ca esti intreg, sanatos, esti aici, existi, poti face atat de multe lucruri, poti orice! Bucura-te de fiecare clipa. Sportul, miscarea, un stil de viata sanatos, pot ajuta foarte mult. Sa stai langa oameni optimisti, sa traiesti clipa, sa fii in prezent mai precis. Cam asta te-as sfatui eu. happy

| Aimwork a răspuns:

Am vorbit si aseara, nu conteaza!