| crijanel123 a întrebat:

Bună, eu sunt pesimist si vreau să știu.Multe persoane imi spun că sunt frumos, am 19 ani, 1.90, șaten spre blond si ochii albastrii, dar eu nu mă consider deloc, am multe semne(cicatrici)pe față si mai ales una mare exact între ochi.Imi spune si mie cineva dacă aș vorbi cu o fată de care îmi place, ar putea încurca cu ceva acele semne? adică ar deranja-o cu ceva pe ea sau ar împiedica asta o relație? Mi e frică de asta că nu i ar place de mine din cauza acelor semne...țin cont fetele de semnele de pe față?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil mama, tata, surorile, bunicii...toti facem asta cu copilasii nostri.
NU stiu cum stai cu inteligenta, ca aia conteaza mai mult!
Daca ai 19 ani, vii sa ne intrebi pe noi cum au putea vorbi cu o fata?
Chiar ai ajuns la 19 ani si nu esti in stare sa saluti si sa adresezi 1-2 fraze unei fete?
Nu are nici o treaba semnele de pe fata, cu deschisul gurii si nici semnele de pe fata cu alegerea fetelor.
Nici fetele nu sunt perfecte, iar semnele de care tu te sperii, pot fii foarte masculine si nesemnificative, pentru cineva care te apreciaza pentru ce esti, nu pentru cum arati.
Nu exista om perfect, toti avem defectele noastre, si totusi ne gasim perechea si gasim oameni care sa ne aprecieze asa cum suntem.
Nu te mai crampona de o problema care nu exista!

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

Depinde. Nu toate fetele sunt la fel. Pentru unele vor conta pentru altele nu. Du-te si agata si tu ceva ca sa mai scufunzi submarinul.