| Annelieseee a întrebat:

Am o intrebare rapida.
Dc nu trebuie confundat autorul cu naratorul?
Eu stiu dc insa nu stiu cum sa formulez o propozitie complexa, una pentru testbig grinbig grin
Va rog ajutati-ma cel mai bun raspuns, primeste o fundita:*:*:*
Msz

Răspuns Câştigător
| maria1417 a răspuns:

Autorul este persoana care concepe si care scrie o opera (literara, stiintifica etc.)Autorul abstract este cel care a creat universul epic, iar naratorul, instanta intemediara intre autor si cititor, este cel care comunica istorisirea narata cititorului fictiv. Atat naratorul cat si personajul sunt manuite de autor in scopul dorit de acesta.