| Mayyyyyy a întrebat:

Am si eu o intrebare pentri cei care au trecut de clasa 8 a! Cum vi s-a parut? Cum este? Este usoara, mai grea? >etc? Va rog ajutati-ma! Eu trec in clasa a 8 a! si as vrea sa stiu cum sa ma pregatesc! multumesc tare mult! Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Virkno a răspuns:

Pai depinde la ce scoala esti la mine de ex a fost foarte simpla clasa a 8-a te mai si ajuta profesorii ca iti trebuie medie pentru intrarea la liceu, dar e mai complicat cu testele alea la sfarsit de an nu mai stiu cum e ca cica acum nu se mai termina la cls a 8-a ci la a 9-a si sunt mai grele testele de admitere la liceu asa ca per ansamblu cls a 8 e usoara dar ai grija la a 9-awinking

3 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Daca inveti e ok, daca nu mai tarziu iti va veni mai greu, mai ales la examen, dar oricum clasa a 9a se face in scoala generala incepand de anul acesta. laughing

| Aylee a răspuns:

Este mai greu cu examenul ala sau cum se cheama, in rest e la fel ca intra8-a

| CricketXTM a răspuns:

Păi eu trec pe a 8. Câţiva prietenii mei mi-au spus că trebuie să înveţi că vor incepe examene. Si vin 2 inspectori la examene. Unii mi-au spus că au copiat ff simplu. şi alţi în oraşe nu au putut dar au învăţatwinking. Dacă eşti în oraş. trebuie să înveţi cât poţi. big grin
Funda?