| Antonia075 a întrebat:

Am o intrebare: Voua vi se pare normal, sa consideri o persoana cea mai buna prietena a ta, dupa ce ea te-a ranit, a fost cu tine din mila, si te-a facut sa o iubesti timp de ani 2? mie nu... iubitul meu o considera cea mai buna prietena dar e doar o falsa cu doua fete fata aceea, si oricat as incerca sa-i arat nu vede...ce pot sa fac? Nu stiu.chestia asta ma doare in fiecare zi

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ar trebui sa fii sincera cu prietenul tau si sa-i spui cum vezi lucrurile. Poti gasi unele articole interesante despre cupluri pe situl jw.org sectiunea cupluri.

| kitykity a răspuns:

Poti sa planuiesti un plan in care sa vada singur ca este o persoana rea. Incearca sa vezi in ce loc s-ar potrivi sa-i arati cat de rea este, sau sa-i spui in fata ce crezi despre ea.

| IuseinLavinia a răspuns:

Eu cred ca esti si putin geloasa. Lasa-l pe el sa isi dea seama singur ce fel de persoana este, pentru ca oricat ai incerca tu sa ii explici si sa ii arati el tot nu o sa te creada pana nu o sa se convinga el cu ochii lui. Dar am si eu o intrebare pentru tine :

De cat timp este iubitul tau si de cat timp este el prieten cu fata aceea? happy

| Antonia075 explică (pentru IuseinLavinia):

E cam normal totusi sa fiu geloasa cand el cu gura lui a zis ca o prefera pe locul 1 pe ea decat pe mine...dar asta s.a intamplat acum vreo 3-4 luni..cu fata aceea e prieten de 3-4 ani si suntem impreuna de aproape 7 luni

| IuseinLavinia a răspuns:

Inafara faptului ca nu mi se pare ok, pentru ca eu personal daca iubesc o persoana si ne despartim nu as putea sa fim prieteni pentru ca nu este firesc.

| IuseinLavinia a răspuns:

Pai daca el cu gura lui a spus ca ea e locul1 tu ce mai cauti in acest triunghi? Nu ai deloc respect de sine?

| AcuddlyToy a răspuns:

Hei..ai dreptate.E un "caz" dificillaughingPai poate el nu vrea sa accepte asta pentru ca poate o place, te-ai gandit la asta? Si ca sa-i arati ca ea e o prefacuta nu prea poti...filmeazo fara ca ea sa stie, dupa ii arati filmarea iubitului...Intreaba-l pe el pe cine alege, daca te alege pe tine isi va da seama ca acea prietena era prefacuta, dar daca o alege pe prietena lui cea mai buna inseamna ca o place.Adica asa cred eu, sper ca te-am ajutat. Fundita?

| Antonia075 explică (pentru AcuddlyToy):

Chestia e ca nu e rea pe afara, sa o demonstreze. Dar se vede dupa faptele ei, ca de exemplu, cum dracu o considera BFF-ul tau daca te-a ranit? chiar nu inteleg asta, sau de ce il cheama in oras doar atunci cand nu are cu cine iesi? o data trebuiau sa iasa si cica nu are bani, mama ce greu o fi sa obti 2-3 lei pentru. un suc straight face
Eu stiu ca iubitul meu ma iubeste cu adevarat, a zis ca m-ar alege pe mine, cu toate ca primele 3 luni de relatie si-a petrecut mare parte din timp cu ea, si cu mine abia daca mai vorbea 2 ore. Acum s-a schimbat in ultimele 3 luni, parca a devenit iubitul perfect. dar ma enerveaza ca o considera vai cea mai buna prietena, si am vazut intr-o intrebare de pe ask-ul ei ca cica cine e cel mai bun prieten al ei si a zis ca are mai multi...si lui ii zice mereu ca e cel mai bun prieten al ei, bla bla bla...nu o mai suport

| AcuddlyToy a răspuns (pentru Antonia075):

Pai...daca-i arati ca nu-ti pasa, adica ca te-ai plictisit sa te chinui sa-i arati... poate isi da seama ca el a gresit.

| Mariusika_Marius_1999 a răspuns:

Eu am stat 3 luni cu o fata care se milogea de mine sa o iert si dupa zicea ca ea a stat cu mine la misto happy happy happy
Asa ca iti zic sincer ca nu merita