| AnaBlackVampire a întrebat:

Am o mica mare problema! O fata m-a invitat la ziua ei de nastere. Insa eu nu vreau sa merg pentru ca e pitzi si ma tot paraste la diriga pentru nimicuri si e foarte fitoasa. Vreau sa stiu niste scuze pe care sa i le spun fara sa se simta prost ca nu pot veni la petrecerea ei.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pai, in ce zi pica petrecerea? daca in wekend spune-i ca mergi la tara cu parintii, intr-o caaltorie ceva, ca te-a rugat mama sau tatal tau sa ii ajuti la niste treburi prin casa care iti va lua cam toata ziuahee hee daca esti in mijlocul saptamanii spune-i de exemplu ca in aceea zi ai meditatii sau ca este si ziua de nastere a unei verisor/verisoara de a ta si ca trebuie sa mergi neaparat ca e din familie cam atat imi vine acumlaughing sper sa iti fie de foloshappy o fundita plzwhistling bafta! pupici!

6 răspunsuri:
| ZumZz a răspuns:

Asta nu e prietenie adevarata, te spune lu diriga`ta din nimicuri ...bla bla! ii spui direct ca nu vrei sa mergi si gata ...si de ce sa se simpta prost? daca nu va intelegeti bine.nu prea cred ca va avea nici o reactie, bafta si mai vezi cu prietenii astia falsiwinking

| Aly_3645 a răspuns:

Buna pai ii poti spune ca trebuie sa pleci cu parintii tai sau unul din ei la o alta zi onomastica unde ai fost invitata mai devreme(inainte sa te invite ea), ca trebuie sa mergi la o ruda unde n ai mai fost demult, ca nu te simti asa de bine, ca ai o zi foarte incarcata.Scuze altceva nu imi vine in minte, dar totusi sper ca te-am ajutatbig grin

| AnaBlackVampire explică:

Harciog, daca am inteles eu bine ce vrei sa spui...SUNT FATA! Nu cred ca se numeste vreun baiat "Ana" laughing

| iuliclaw a răspuns:

Spune-i direct in fata si gata, daca te deranzeaja pur si simplu nu te mai duce, dar daca vrei neaparat o scuza poti sai spui ca ti-a fost rau sau ceva asemanator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca e fitoasa cum spui tu si face toto posibilul sa iti faca probleme din ce alt motiv te-ar invita in afara de a-ti face ziua oribila?
Spune-i ca esti pedepsita, ca trebuie sa merrgi la cineva, ca e ziue unei rude si trebuie sa mergi la petrecere, ca mergi la tara la bunici, ca ai meditatii. Inventeaza tu ceva pe moment daca te intreaba.winking

| Ðÿdy a răspuns:

Buna! Pai ii poti spune ca trebuie sa mergi cu paritii undeva, ca vin rude in vizita la tine sau ca ai o problema de familie sau personala si chiar nu poti sa mergi.
Succes!