| Vogue_6625 a întrebat:

Am o mica nelamurire in legatura cu telefonul meu. Am un Nokia 5230 de aproape un an, si nu prea am folosit Internetul pe el decat de vreo 2 luni incoace... si mergea cat de cat bine. (pe telefon am cartela Vodafone). Ei mama mea fiind client fidel la vodafone si bla bla bla a primit de la ei cadou tot un nokia 5230 acum o luna, ma rog cu reinnoire de abonament, cu internet etc etc, si vreau sa spun ca internetul ei de pe telefon merge super si la descarcare merge rapid!
Acum nu vreau sa ma luati la misto cu replici de 2 lei 80 de bani... de la indivizii care respira aer degeaba dar stiu sa umble pe telefon. Din cate stiu la setarile telefonului, dispune de 3G. Mamei mele ii apare in stanga sus sub semnal 3, 5 G. Stiu sigur ca din aceasta cauza internetul de pe telefonul ei merge de o mie de ori mai bine decat pe al meu unde nu apare acest 3G.
Deci (in sfarsit vine intrebarea)... cum "activez" (daca e bine zis) acest 3G?
Multumesc frumos!
O zi buna!

1 răspuns:
| dragonul96 a răspuns:

Sall. telefonul merge cu 3g. sti fiecare telefon merge diferit. altele merg si dublu. cum am euin LG cu touchscreen si mmerge si cu 3g si cu gprs. simai sunt telefoane care merg si cu 3g+. eu te sfatuiesc sa ii intrebi pe aia de la Vodafone ce ai nelamurit cu telefonul.ca nu prea ma pricep cu internetu pe Vodafone. ca eu am pe cosmote internetul. scuze daca stiam maimult iti ziceam. sper sa rezolvi.