| dodo1001 a întrebat:

Am si eu o nelamurire in legatura cu telefonul meu Nokia 700. De curand i-am luat Adobe flash player si pot vedea filme/desene animate pe el. Dar problema e ca pe wireless merg doar filmele cand dau si la desene imi zice nu s-a putut stabili conexiunea cu serverul. Si daca activez internetul de la Vodafone merge fara nici o problema. Doar ca MB de la Vodafone sunt limitati si nu vreau sa ii folosesc asa. Deci cum fac sa mearga desenele si cand sunt conectat prin wireless

Răspuns Câştigător
| user5493 a răspuns:

Am si eu un telefon cu wifi.trebuie ca wi fi ul sa faca bine conexiunea cu router-ul ca sa-ti mearga bine traficul.mai incearca.dezactiveaza router-ul, reactiveaza-l..si trebuie sa-ti mearga toate cu flash player.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearaca daca poti sa folesesti alt browser pentru internet. Poate merge asa.La mine de exemplu pe Android am 4 browsere diferite si fiecare merge diferit in felul lui.

| dodo1001 explică (pentru anonim_4396):

Spune-mi si mie niste browsere in afara de opera si safari.

| user5493 a răspuns (pentru dodo1001):

Google chrome

| anonim_4396 a răspuns (pentru dodo1001):

CBrowser,WebLite Browser, UC Browser, MiniBrowser Mobile 4.0. Le gasesti pentru descarcare pe site-ul oficial Nokia :
http://store.ovi.com

| UtilizatorulN a răspuns:

Viteza ta la wireless e prea mica pentru a descarca materialul video, in acest caz ori intri in setari: 192.168.0.1 in bara de adrese, ori iti maresti viteza cumparand alt pachet de la operatorul tau de cablu.