| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o mica problema cu parintii ( adica cu tatal meu,mama e mai buna) nu ma lasa sa ies seara cu fetele si baieti zice ca nu este un grup bun si ca nu ar trebuie sa ma imprietenesc cu ei,dar ei chiar sunt destul de buni,adica am iesit citeva ori cu ei si mi-a placut, acum de fiecare data cind imi cer voie nu imi permite da eu chiar as vrea sa es, ca ma plictisesc atita sa stau in casa, si mi-i rusine am aproape 19 ani si el nu ma lasa sa es, mi-e rusine sa le spun lor ce mi se intimpla, Ajutati-ma voi cum as putea sa-l conving pe tata ca vreau sa es si ca sunt deja mare si stiu cum sa ma comport, (el nu intelege asta)

3 răspunsuri:
| UnOmGanditor a răspuns:

Vorbeste cu el in privat pe un ton serios si explica-i ca esti destul de mare acum, ca ai 19 ani. Daca el chiar nu te lasa iesi si fara voia lui.ce poate sa-ti faca? Maxim va tipa la tine.

| anonim_4396 explică (pentru UnOmGanditor):

Cind aveam 17 ani imi spunea ca cind o sa ai 18 vei iesi dar acum am aproape de 19 si tot nu ma lasa, dar poate ca isi face griji ca eu sunt in strainatate si e periculos, dar in orasul unde locuesc eu nu as zice ca e periculos

| UnOmGanditor a răspuns:

Trebuie sa-i explici lui asta...