| abcdefghijklmnopqrstuv a întrebat:

Am o mica problema.Eu stau la bloc, mai la iesire din Galati si am aflat ca parintii au gasit o casa in centru.Acum trebuie renovata si etc.Nu stiu cum ma voi descurca, acolo nu cunosc pe nimeni, nici macar locurile.Totul mi se pare un labirint.Plus ca dureaza 15 minute pana ajung acolo.Singurul lucru bun e ca voi avea camera mea si voi putea invita prietenele.Insa va fi greu, am locuit aici mai bine de 13 ani.Macar nu ma mut de la scoala.Imi voi face abonament la autobuz si tot aici voi sta cand ies afara sau restul timpului.
Acum, am doua intrebari:
1.Cum sa imi decorez camera? Parchet are, m-am gandit sa-mi fac peretii in mov deschis.Cat despre mobila, voi avea un pat, dulap, birou, noptiera si vreau sa mai adaug ceva. Poate imi mai dati idei. M-am gandit la cosulete in care sa-mi pun oja, clame si alte chestii.
2.Cum credeti ca ma voi descurca? Mutarea va fi cu putin inainte de revelion. Mie mi-a placut sa stau la casa cand mergeam la bunici in Vaslui. Dar eu cand vad un gandac mic fac ca toti dracii[scuzati expresia].
Sper sa ma ajutati. Dau fundita.

1 răspuns:
| CristiPavel a răspuns:

La intrebarea unu ma abtin.

Daca te vei descurca? In ce sens?

Orice schimbare e putin dificila, dar singura constanta e schimbarea.

O sa te obisnuiesti o sa vezi, poate iti va fi mai greu la inceput dar pe parcurs te vei obisnui si s-ar putea sa-ti placa mai mult decat locul in care stai acum.

Gandeste pozitiv si vei vedea lucrurile in culori mai placute:
http://castigatimp.com/......ati-viata/