| boomoom a întrebat:

am o mica problema!sadtrebuie` sa inceapa liceul, eu fiind boboaca.sunt de la tara si am intrat la filo bilingv engleza intensiv.bine pana aici dar faza e ca in clasa am numai fete de la oras, bogate.sunt o fire foarte sociabila dar mi-e frica daca nu ma voi integra fiind ``fata de la tara``! un sfat ceva?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

Tu trebuie sa fi cat mai normala, fara fite.Si sa fi draguta cu toata lumea.Asa ei o sa iti raspunda la fel.Nu te stresa ca nu iti faci prieteni.O prietena sigur iti faci. Asta ar fi o solutie sa iti faci o prietena cu care sa stia, care sa nu fie fitoasa ca celelalte.
XoXo

2 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Doar fiind fata de la tara nu inseamna ca esti proasta. Incearca sa le dai peste nas, ca tu poti sa te descurci mai bine decat ele, ca le esti superioara mental. Nu incerca sa pari bogata, nu-ti va merge. Incearca sa gasesti fetele mai calme. De obicei persoanele calme iti pot fi prieteni buni, cineva care sa nu iasa in evidenta prea tare, cineva cu care te-ai putea intelege usor. Din propria mea experienta iti spun ca sa nu faci prostia sa incerci sa le demonstrezi ca ai ceva ce nu ai. Dar pentru tine sa stii ca a fi de la oras nu inseamna mereu sa fii bogat. Si apropo, mult succes la liceu!

| paulaaaaa a răspuns:

In primul rand nu toate fetele de la oras sunt considerate ''bogate''. asta e doar impresia ta. ai sa vezi ca nu vor face diferenta daca stii de la inceput cum sa vorbesti cu ele. daca toate sunt fitoase, incerca sa gasesti una mai ''in firea ta'' si poate legati si o prietenie.