| DianaElenaa a întrebat:

Heii.
Vreau sa intru la liceul Emil Racovita ( Iasi ) intr-a IX-a la Filo intensiv engleza.
Problema e ca nu am dat examenul si ma cam ingrijoreaza asta..Am cautat pe net si am inteles ca doar pentru bilingv este necesar examenul, dar vreau sa ma asigur.
A intrat cineva de pe aici la intensiv engleza fara examen?batting eyelashes big grin

Răspuns Câştigător
| stefanik04 a răspuns:

Eu nu sunt din Iasi, dar sunt la un liceu cu intensiv engleza si nu am dat examenul de care vorbesti. Totusi, inainte de a incepe scoala, liceu la care ai ajus poate sa te sune sa iti spuna sa vi sa dai un mic test pentru a vedea la ce nivel esti. Dar acest test nu conteaza prea mult. Il dai si atat. Nici nu o sa aflii cat ai luatoh go on.
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Musique a răspuns:

Din câte știam eu, ai nevoie de examen atât pentru intensiv cât și pentru bilingv.
Baftă.