| i.love.me a întrebat:

am o nelamurire...chiar nu stiu ce sa fac...toata vara prietenul meau mi-a spus ca o sa mergem la balul bobocilor(nu participam, ci doar in club) iar el sa inscris intr-o excursie cu clasa...si e in aceeasi zi.deci nu o sa vina.eu i-am spus ca ma duc pentru ca el se duce in excursie si eu raman acasa si vor fi si prieteni de-ai lui...deci nu o sa stau cu niciun baiat.il iubesc dar vreau sa ma duc...am luat si bilet sad ce ma sfatuiti sa fac? el mia sp ca vorbim dupa aceea stiu ca o sa se supere dar nu are de ce .eu ar ttebui sa ma supar nu? neam mai certat de multe ori in ultima vreme si vreau sa terminam cu copilariile astea.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici unul dintre voi nu ar trebui sa se supere, ca asa s-a intamplat, nu e un capat de lume. Daca stii ca te poti simti bine fara partenerul tau, atunci du-te.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca el nu tine cont de tine cand isi planifica ceva si tu poti sa faci la fel. Imbracate frumos si mergi la bal, nu ai nici un motiv sa stai acasa iar el sa mearga sa se distreze, poti sa faci si tu la fel.Eu iti urez distractie placuta, daca se supara e problema lui, el a gresit ca nu s-a tinut de cuvant...

auran
| auran a răspuns:

Ar fi pacat sa nu mergi... imbraca-te cu ceva dragut si comod si mergi si distreaza-te esti tanara! Sa povestesti cum a fost, bine?

Răspuns utilizator avertizat
| mari_3334 a răspuns:

Si el pleaca, deci du-te si tu la bal...nu prea are motiv sa sa supere pentru ca si el a facut ce a vrut. distreaza-te cu prietenele tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te, si el a facut ce a vrut el, nu stiu de ce este impotriva sa mergi tu la bal, vezi de treaba, ideal era sa mearga si el nu sa se duca in excursie, un bal ca asta este doar odata, excursii mai sunt.