| anonim_4396 a întrebat:

Am o pereche de blugi lungi,un negru deschis cu alb pe la buzunare si vreau sa ma duc la croitor sa mi-i face scurti. Oare as putea sa-i spun sa-mi puna un scris acolo, sa-mi faca niste rupturi sau imprimeuri?

2 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Poţi să ţii tai singură şi să ţii aranjezi cum doreşti.
Pur şi simplu însemnezi pe material unde să îi tai, măsori cu o ruletă/un metru de croitorie distanţa dintre semn şi unde se termină blugul, apoi faci la fel la celălalt picior să fie distanţa egală. Trasezi pe blug cu o riglă o linie dreaptă şi apoi tai.
Şi ca să îi faci rupţi urmăreşte tutorialul ăsta:
http://www.youtube.com/watch?v=zh_IHGldu5A&feature=related
Mai poţi să freci uşor o bucată de şmirghel unde vrei să ai rupturile.
Nu-ţi recomad să îţi imprimi scrisuri pe blugi, arată de prost gust.

| SmiiileXoXo a răspuns:

De ce nu tsi faci singura, ca apoi arata mai fain daca ii tai normal, si poti sa iti pui strasuri si sa scrii ceva[cu fierul de calcat ]