| iiSceneXX a întrebat:

Am o pereche de UGG-uri originale si sunt din piele intoarsa.
S-a strans putin de tot pielea pe ele, si au pete de cum s-a uscat apa/zapada pe ele.
Ce as putea face pentru a le curata fara sa deteriorez pielea?
Exista vreo metoda sa repar pielea incretita?
Cum sa le intretin astfel incat sa nu mai intampin situatii de genul acesta? Multumesc.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Cand iti iei astfel de cizme trebuie sa le dai cu solutie waterproof ca sa nu se mai deterioreze si sa nu intre apa, zapada...acum ai putea sa le stergi usor cu niste carpe inmuiate in apa si detergenti, cauta pe net mai multe metode.